fbpx
+90 224 483 59 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Izgara Presi,Kompaktör

Izgara Presi,Kompaktör
AÇIKLAMA

IZGARA PRESİ

Atık su arıtma tesislerinin girişlerine konulan kaba ve ince ızgaradan toplanan atıklar, preslenmek amacı ile ızgara presine devredilir ancak bu atıklar bünyelerinde yüksek oranda su bulundururlar ve hacim olarak fazla yer kaplarlar.

Izgara presinin içinde bulunan helezon, atıkları çıkış ağzına doğru dönerek sürükler. Gerekli olan basınç, deşarj borusunda biriken maddelerin ağırlığı ve sürtünmesiyle meydana gelmektedir. Ortaya çıkan süzüntü suyu drenaj deliklerinden geçerek ızgara presinin altında bulunan damlama tavasına dökülür ve ızgara kanalına deşarj edilir.

Izgara Presimiz genel olarak;

  • Besleme haznesi
  • Yıkama suyu girişi
  • Deşarj borusu
  • Süzüntü suyu tavası
  • Helezon
  • Gövde
  • Tahrik ünitesinden oluşmaktadır.

Gövde tamamen AISI 304-316 kalite malzemeden üretilmektedir. Deşarj borusu ve dirsekler AISI304-316 malzemeden özel olarak üretilmektedir. Katı atıklar besleme haznesinden giriş yaparak helezon tarafından çıkış ağzına doğru iletilir. Bu sırada sıkışan atıklardan geriye kalan süzüntü suyu gövdenin altında bulunan damlama tavasında toplanarak buradan deşarj edilir. Sistem atıkların su içeriğini %60-%80 oranında indirger. Bunun haricinde katı atıkların hacmini %40-%50 oranında azaltır.

Ana gövde, standart olarak paslanmaz çelikten imal edilmektedir. İçerisinde helezon çalışmaktadır; bu sebepten dolayı çelik sürtünmesi, aşınması ve sistemin sürekliliği açısından PE1000 malzemeden özel olarak bükülmüş drenaj deliklerinin bulunduğu destek yerleştirilmiştir.

Gövdenin üzerinde yer alan besleme haznesi, gelecek olan katı maddelerin saatlik döngüsüne ve ızgaranın taşıyabileceği kapasite hesaplanarak tasarlanmıştır. Hazne AISI 304-316 kalite malzemeden üretilmiştir.

Yıkama suyu girişi ile içeriye alınan su atıklardaki organik maddelerin azalmasını sağlamaktadır. Giriş AISI 304-316 kalite malzemeden imal edilmektedir. Süzüntü suyu tavası preslenen atıklardan geri gelen suyun sisteme deşarj edilebilmesi açısından konulmuştur.

Helezon AISI 304-316 kalite malzemeden imal edilmektedir ve yaprak şeklinde olup kaynak ile tek parça haline getirilmektedir. Redüktörden aldığı güç ile dönme hareketi yapmaktadır. Helezonun helis aralıkları ve et kalınlığı gelecek olan atığın kapasitesi ve özelliğine göre değişmektedir.

Tüm serileri tamamen paslanmazdan imal edilmektedir. Ancak talep edildiği taktirde helezon kısmı epoksi korumalı sertleștirilmiş özel çelikten de imal edilebilir.