fbpx
+90 224 483 59 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

DAF, Flotasyon

DAF, Flotasyon

DAF ünitesi, yüzdürme esaslı bir kimyasal atık su arıtma ünitesidir. Çok yaygın kullanımı vardır. Kompakt yapısından dolayı çöktürme mantığında dizayn edilen kimyasal atık su arıtma tesislerine göre çok az yer kaplar. Tam otomatik çalışır. Kimyasal sız çalıştırıldığında da hayvansal veya endüstriyel yağlı atık suyun ayrıştırılması işleminde de kullanılabilir. Uygulama alanları oldukça geniştir.

Başlıca;
• Mezbahalarda
• Kırmızı ve Beyaz et entegre tesislerinde
• Kimya endüstrilerinde
• Galvaniz ve elektro kaplama tesislerinde
• Kâğıt fabrikalarında
• Tekstil fabrikalarında
• Yağ rafinerilerinde
• Süt ve peynir endüstrilerinde, vb. birçok endüstride kullanılmaktadır.

DAF ünitesi genel olarak; boru tipi flokülatör, flokülatör üstünde kimyasal karışımı için 2 veya 3 adet statik mikser, DAF tankı, sıyırıcı, yüzey yükü artırma amaçlı petek lamella, ayarlanabilir deşarj savakları, mikrobubble pompa, yürüme platformu, elektrik panosu (frekans konvektörlü) opsiyonları, flokülatör üstünde 1 veya 2 adet pH metre, polidoz ünitesi ve koagülant dozlama ünitesi (frekans konventörü ile ayarlanabilen peristaltik dozlama pompalı), gerekli ise nötralizasyon için asit veya baz dozlama ünitelerinden oluşur.

Gövde AISI 304-316 ve ST37 epoksi boya kaplı malzemeden imal edilir. Atık su sisteme boru tipi bir flokülatör ile bağlanır. Tüm kimyasal dozajlar boru tipi flokülatörün üzerine yerleştirilmiş statik mikserlerle karıştırılarak flokülatörün içinde kimyasal arıtmanın kademeleri olan koagülasyon, nötralizasyon ve flokülasyon adımlarını tamamlayarak DAF ünitesine girer.

DAF ünitesi girişinde 4 atü hava ile şartlandırılmış mikrobubble pompadan gelen DAF çıkış suyu, flokülatörden gelen atık su birleşir ve DAF’ın yüzeyine mikrobubble kabarcık şeklinde yükselir. Yüzeyde toplanan AKM, yağ ve floklar sıyırıcı vasıtasıyla yüzeyden sıyrılarak alınır. Yüzey yükü PVC malzemeden imal edilmiş petek tipi lamellalar ile artırılmıştır.