fbpx
+90 224 483 59 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

OTOMATİK İNCE VE KABA IZGARA

OTOMATİK İNCE VE KABA IZGARA

Izgara sistemi; atık su arıtma tesislerinde, tesis girişinde kullanılan ve atık su içerisinde yer alabilecek arıtma tesisinin tesisat ve ekipmanlarına zarar verebilecek olan iri katı maddelerin bertarafını sağlamak amacıyla tasarlanan fiziksel arıtma yöntemidir. Büyük ve orta ölçekli arıtma tesislerinde en çok kullanılan ızgara modelleri hem ince hem de kaba ızgaralardır.

Kanal yüksekliği sınırlaması olmaksızın ihtiyaca bağlı olarak çok derin kanallarda dahi çalışabilirler. Doğrusal mekanik ızgara, kanal tabanına 75˚ açı ile monte edilmiş çubuk ızgarayı düşey yönde tarayarak temizleyen bir mekanik ekipmandır.

Genel olarak şasi, sabit ızgara, sıyırma sisteminden oluşur. Sıyırıcı paletlerin tüm hareketleri otomatik kontrollüdür. Alt ölü noktadan başlayan sıyırma hareketi, üst ölü noktadaki sıyırıcının, tarakta biriken çöpleri biriktirme kabına aktarmasıyla sona erer. İniş anında tarak konumunu değiştirerek ızgaradan uzaklaşır.

Kaba Izgaralar üretim olarak; ana şasi malzemesi ST37 epoksi boya kaplı ve AISI 304 / 316 şeklindedir. Izgara ve tırmıklar ise AISI 304 / 316 malzemeden üretilir.