fbpx
+90 224 483 59 39
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yağ Sıyırıcı

Yağ Sıyırıcı

DAF ünitesinde kullanılan sıyırıcı, basınçlı havanın etkisiyle su yüzeyine çıkmış olan yağ ve köpüğün doğrusal paletler ile yağ haznesinde toplanmasını sağlamaktadır.

DAF sıyırıcıları genel olarak;

  • Sağ ve Sol Gövde
  • Yağ Haznesi
  • Sıyırıcı Palet
  • Dişli Sistemi
  • Teker Yolu
  • Tahrik ünitesinden oluşmaktadır.

Gövdeler AISI 304-316 kalite paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Zincir takımı ve dişli çarklar polyemid malzemeden elde edilmektedir. Yağ haznesi tamamen PP’den üretilmiştir.

DAF ünitesine alınan su, hızlı ve yavaş karıştırıcılardan geçirtilerek tam bir karışım elde edilir. Cazibeli şekilde sıyırıcı kısmına dökülür. Suyun yüzeyinde biriken yağ ve köpük sıyrılarak toplanır ve temiz su savaktan deşarj edilir.

Tekerlek paletin sıyırma hareketini yapabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Tekerlek, tekerlerin bağlı olduğu flanş ve bağlantı elemanlarından oluşmaktadır. Tekerler kestamid malzemeden hazırlanmıştır. Paletin hareket yolunu oluşturan köşebentler bu tekerlerin arasında kalmaktadır. Bunun sebebi ise palet yükünün zincire verilmemesi ve zamanla zincirde sarkma yaşanmamasıdır.

Sıyırıcıda kullanılan çarklar tamamen polyemid malzemeden özel olarak işlenir ve göbek kısımları boştur. Bu kısımda sıkma bilezik kullanılmıştır. Hem milin çarka bağlantısında kolaylık hem de oluşabilecek herhangi bir arızada acil müdahele olanağı sağlaması açısından düşünülmüştür.

Yağ haznesi; paletin dönme hareketi sırasında, kauçuğun haznenin eğimli yüzeyine sürtünerek taşıdığı köpük ve yağların toplanmasında kullanılır. Hazne tamamen PP malzemeden imal edilmektedir.

Sıyırıcı palet; tamamen paslanmaz AISI 304-316 kalite çelikten imal edilmiştir. Ana gövde, teker bağlantı kolları, sıyırıcı kauçuk ve kauçuk kapama saçından oluşmaktadır. Sıyırıcı kauçuk EPDM malzemeden işlenmektedir.

Redüktör, özel olarak gövdeye yerleştirilen flanşa bağlanır. Bu flanş milin gerdirilme işleminde gelişmiş hareket kabiliyetine sahiptir. Milin merkezlenmesi UCF yataklar ile gerçekleştirilmiştir. Redüktör bağlantı flanşı AISI 304-316 kalite paslanmaz çelikten üretilmiştir.